Gildia Bogowie - Castle Clash




Witamy wszystkich graczy gildii Bogowie. Forum przeznaczone do celów informacyjnych, edukacyjnych, jak również rekreacyjnych


#1 2015-04-23 09:49:03

lovesta

Użytkownik

Zarejestrowany: 2015-04-20
Posty: 16
Punktów :   -4 

Zmiany-gilda główna

Witajcie

Ostatnio  nie  dzieje się najlepiej, o czym świadczy wczorajszy TB, w związku z tym proponuje :

Moje  sugestie dotyczące  wpłat ;
-Osoby których nie ma  na  TB wpłacają całość zdobytych sharów .(- niezależnie od MGH)
-Osoby  które zarwały  nockę wpłacają symboliczne kwoty (-niezależnie od MGH) . proponuje 50 sharów dla tych którzy  byli  na dwóch TB i 100sharów, dla tych którzy byli  na jednym TB w tygodniu.

-Proponuje  również założyć wątek w którym osoby obecne na TB będą się "meldować" - wystarczy jeden post z napisem "cześć" , przed lub po TB w środy i soboty. To rozwiązało by sprawę sprawdzania obecności  dla skarbnika

-Kwestia liderów... Hmmm... Wczoraj  mimowolnie został jednym z nich Stolec, ale jest on tylko człowiekiem i nie można oczekiwać, że będzie zarywał  nocki budząc przy tym  żonę i dziecko, tylko po to by włączyć  bossa. Ale  może jest ktoś  chętny , kto cierpi na bezsenność, bądź ma prace na nocną zmianę i chętnie podejmie sie tego zadania ( a jak  nie to wybierze się kogoś, kto jest na TB prawie zawsze, biorąc pod uwagę " meldunki" na forum)

Na skarbnika proponuje pakesa , chłopak i tak się  nudzi po za tym  ma już doświadczenie, w poprzedniej gildi sprawował tą funkcje i  dobrze się z niej wywiązywał.



Myślę,że nie muszę  uzasadniać tej propozycji zmian. Ale uważam, ze płatności uzależnione od %mgh były  niesprawiedliwe  dla tych; którzy zarywali nocki, podczas kiedy inni pasożytowali na zarobionych przez nich sharach. Przecież  teraz i tak zostaje im HB. więc  nikt  nie powinien płakać z tego powodu ,że odda na gilde shary.

Offline

 

#2 2015-04-23 12:41:48

kondzikk

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-06-09
Posty: 17
Punktów :   

Re: Zmiany-gilda główna

Generalnie to zmiany na 100% są potrzebne i powinniśmy zacząć od dorekrutowania większej ilości graczy
Co do TB to pomysł ok (tylko dokładnie trzeba przemyśleć kwotę)
Post też mi się podoba, żeby "osoba sprawdzająca" nie musiała co chwilę odświeżać obecnych osób. Widzę to tak, że w 1poście wypisane będą wszystkie nicki naszych graczy i 1osoba edytowała by post, dopisując obecnych graczy, którzy wpiszą się pod postem. Wyszedłby lekki spam to fakt, ale to chyba akurat nic złego
A nowy skarbnik powinien być osobą kompetentną, ale również sam musi mieć chęci do podjęcia tego zadania, więc jeśli Pakesowi to odpowiada to ok

Pozdrawiam i liczę, że więcej osób zacznie wchodzić na nasze forum


@down wg mnie ranking jest najmniej ważny, ale shardy powinny się przydać gdy wejdą jakieś nowe update

Ostatnio edytowany przez kondzikk (2015-04-23 13:32:52)

Offline

 

#3 2015-04-23 13:02:04

wiktor123

Zbanowany

Zarejestrowany: 2014-03-19
Posty: 191
Punktów :   

Re: Zmiany-gilda główna

Po co wam shardy? przeciez stolec pisal ze dla niego nie liczy sie ranking gildii shards

Offline

 

#4 2015-04-23 13:38:46

lovesta

Użytkownik

Zarejestrowany: 2015-04-20
Posty: 16
Punktów :   -4 

Re: Zmiany-gilda główna

wiktor123 napisał:

Po co wam shardy? przeciez stolec pisal ze dla niego nie liczy sie ranking gildii shards

Boss + flagi. Oraz motywacja, by wiecej osób przychodziło na TB. Bo przypuszczam że z bólem serca przychodzi oddawanie shardow :-) ( przynajmniej mi )

Offline

 

#5 2015-04-23 18:30:09

SZIRIN

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2015-01-15
Posty: 5
Punktów :   

Re: Zmiany-gilda główna

po dzisiejszej TB trzeba pomyslec o radykalnych zmianach bo miazga byla ... najgorsze TB w historii ... mam nadzieje ze cos sie ruszy bo za chwile bedzie tutaj dom spokojnej straosci )) hy hy hy

Offline

 

#6 2015-04-23 19:23:58

tpAutograf

Zbanowany

Zarejestrowany: 2015-01-12
Posty: 54
Punktów :   

Re: Zmiany-gilda główna

U nas jest zawsze 800sh i 10k hb wiec jest o co walczyc i to 2 razy w tygodniu. Nowych czlonkow przyjmujcie na kontrakt - ustalcie im na ilu tb maja byc - jak nie to kik.

Ciesze sie ze wreszcie ruszyliscie ze zmianami.

Ostatnio edytowany przez tpAutograf (2015-04-23 19:26:08)

Offline

 

#7 2015-04-23 20:22:46

Pakes

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2015-04-23
Posty: 6
Punktów :   

Re: Zmiany-gilda główna

Wiec pokolei za skarbnika dziekuje ale narazie nie mam czasu sie tym zajmowac ale moge podpowiedziec .
Jesli usrednimy dla wszystkichy wplaty do np. Dla might do 10000 oplata 100 sh do 20000might 200 sh itd co 10k .
Ulatwi to liczenie mozna wtedy podliczac raz na miesiac i psac na forum kazdy bedzie mial podglad. I te oplaty co 2tyg. Bo gildia juz w maxie jesli chodzi o upgrade wiec az yyle sh nie trzeba
A co do brakow na tb to brak obecnosci przez miesiac czyli 0/8 oddaje sie 6400  za jedna obecnosc 1/8  3200 sh za obecnosc 2/8  1600sh za 3/8 nic sie nie placi a za  nastepne obecnosci  czyli 4/8 i wiecej -100sh w platnosciach za kazda

Ostatnio edytowany przez Pakes (2015-04-23 21:28:42)

Offline

 

#8 2015-04-24 10:15:33

csdesftycsdesfty

Administrator

Zarejestrowany: 2015-04-12
Posty: 21
Punktów :   

Re: Zmiany-gilda główna

jeśli chodzi o opłaty to proponuję zwolnić z nich wszystkich, którzy minimum 4 razy pojawili się na TB w miesiącu. dla pozostałych opłaty symboliczne np. 200-300 sh tygodniowo. osoby, które wcale nie pojawiają się na TB lub nie będzie ich minimum 4 razy w miesiącu poza standardową opłatą powinny moim zdaniem oddawać całość sh zdobytych na TB (i tak zostaje im hbm).
musimy się zastanowić nad jakimś prostym sposobem weryfikacji obecności na TB, pomysł lovesty wg mnie się nie sprawdzi - sporo ludzi nie jest zarejestrowanych na forum (a szkoda bo uważam, że każdy powinien konto posiadać) to raz, dwa to czas jaki będzie na to trzeba poświęcić (wiem, to raptem 2-3 minuty ale zawsze).
brak regulowania wpłat zarówno standardowych jak i po TB w ciągu np. 2 tygodni powinien skutkować wyrzuceniem z gildii.
jeśli chodzi o osobę "skarbnika" to sugerowałbym aby ta osoba również odpowiadała za sprawdzanie obecności na TB (wiem, że to może być trudne ale zawsze to stanowisko mogą sprawować 2 osoby).

na tę chwilę to tyle z mojej strony.
mam nadzieję, że reszta graczy również się wypowie w temacie zmian w przeciwnym razie może być płacz i szybki upadek gildii...

Offline

 

#9 2015-04-24 11:26:33

lovesta

Użytkownik

Zarejestrowany: 2015-04-20
Posty: 16
Punktów :   -4 

Re: Zmiany-gilda główna

No i powoli zaczyna sie wszystko przejaśniać.

Opłaty trzeba uzależnić od obecności na TB.- (chyba wszyscy się z tym zgadzają <bynajmniej nie widzę sprzeciwów>)

a co do obecności, to  faktycznie może nie każdemu sie będzie chciało wchodzić na forum. Ale po każdym TB (przed bossem) jedna z obecnych na TB osób zrobi listę obecności i zamieści ją na  forum do wglądu  dla wszystkich. niech to  będzie jakiś ochotnik w danym dniu uzgodniony na czacie

Teraz po kolei ;
- opłaty tygodniowe, czy miesięczne ??

proponuje:
100%  frekwencji na TB - całkowite zwolnienie z opłat
0 obecności - oddanie całości zarobionych na TB shardów.


Co do opłat, niech będzie  to jasne i przejrzyste  również do wglądu dla wszystkich : proponuje taką rozpiskę ;

lovesta  -  (Saldo ; Data )  - ( Należność ( uzależniona od obecności na TB) ) - ( Wpłacone ;Data aktualizacji)

i  jakiś termin kilku dni na uregulowanie opłat.
-Pozostaje wybrać osobę , która zajmie się aktualizowaniem tego. w zasadzie każdy  sie  nada


PS. Proszę liderów o opinie, bo trzeba  jak najszybciej wprowadzić jakieś zasady, zanim odejdą wszyscy aktywni gracze !!

Ostatnio edytowany przez lovesta (2015-04-24 11:32:02)

Offline

 

#10 2015-04-24 11:33:31

tpAutograf

Zbanowany

Zarejestrowany: 2015-01-12
Posty: 54
Punktów :   

Re: Zmiany-gilda główna

A co na to szefostwo? Gildia chce zmian i proponuje dobre rozwiazanie "porazki systemu". Lider lub ktorys z vice sie wypowie?

Offline

 

#11 2015-04-24 13:59:51

wiktor123

Zbanowany

Zarejestrowany: 2014-03-19
Posty: 191
Punktów :   

Re: Zmiany-gilda główna

Zacznijmy od tego ze waszych graczy jak na lekarstwo zawsze na forum,najpierw zacznijcie moze od ankiety kogo dac na liderow,kilka nominacji ludzi ktorzy są czasowi i chcą pomoc gildii stanąć na nogi a nie dajecie stołki komuś kto dzieki nazwie vicelider dowartościowuje się ,karmi swoje ego a w d.. ma wszystkie zmiany w gildii.
Krzysiek wez sobie znajdz jakis 2 pomocników ktorzy sa aktywni i mają pojecie o prowadzeniu gildii
Pozdrawiam

Offline

 

#12 2015-04-24 19:34:07

SZIRIN

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2015-01-15
Posty: 5
Punktów :   

Re: Zmiany-gilda główna

co do osoby liczacej obecnosc na TB i skarbnika to sadze ze powinny byc wynagradzane jakims procentem shardow wplaconych, udzielalem sie kiedys jakos skarbnik i wiem ze to obowiazki i praca z ktorej nic sie nie ma, a zazwyczaj sa jeszcze pretensje i dochodzenia. No i latwiej bedzie znalezc skarbnika/skrybe

zaraz beda pytania jak przekazac szardy, ano roznica skladkowa (np. skladka na gildie 500 shardow za prowadzenie rachunkow nalezna ilosc to powiedzmy 300 shardow to zaplaci tylko 200 shardow )

ot tyle taka moja propozycja

Offline

 

#13 2015-04-24 20:30:18

lovesta

Użytkownik

Zarejestrowany: 2015-04-20
Posty: 16
Punktów :   -4 

Re: Zmiany-gilda główna

Ja sie zgadzam :-)  SZIRIN , był byś chętny na podjęcie się tej funkcji ?? 

Jesteś aktywny na forum i chyba na każdym TB na którym byłam, Ty też byłeś.


OK. Mam pomysł - Wybaczcie,że się szarogęszę (ale pytałam ludzi o zdanie i prosiłam zwłaszcza liderów by sie wypowiedzieli) - (jak coś to mnie usuńcie)


-Od jutra robimy listę obecności na TB
Podliczamy co tydzień zarobione shary i ustalimy ile ludzie mają  wpłacać.  (nie spodziewam się maksa)
osoby które mają 100% frekwencje  nie płacą nic !! wystarczy że przychodzą.

Ostatnio edytowany przez lovesta (2015-04-24 21:12:35)

Offline

 

#14 2015-04-24 22:01:25

SZIRIN

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2015-01-15
Posty: 5
Punktów :   

Re: Zmiany-gilda główna

niestety mam notoryczny brak czasu ... i nie dam rady ...

Offline

 

#15 2015-04-25 00:25:08

wiktor123

Zbanowany

Zarejestrowany: 2014-03-19
Posty: 191
Punktów :   

Re: Zmiany-gilda główna

Jako niezrzeszony,i wolny obserwator proponuje zeby stolec robił listy obecności na tb i podliczał shardsy

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.forumquendi.pun.pl www.zrom.pun.pl www.air13a6.pun.pl www.natives.pun.pl www.hamar.pun.pl